NAŠE SLUŽBY
Speciální munice

URG-86
Univerzální ruční granát je určen k ničení živé síly nepřítele. Řízeným rozkladem těla granátu je dosažen zvýšený střepinový účinek. Je vybaven zapalovačem, který přepnutím páčky dovoluje volbu časové nebo nárazové funkce s maskovou jistotou a autodestrukcí. Vyrábí se v provedeních: URG –86, tělo i zapalovač jsou zelené.

URG –86-Rd
Redukované provedení (ostrý zapalovač a tělo granátu naplněné interní plastickou masou). Je určen pro výcvikové účely vojsk. Tělo je černé, zapalovač zelený.

URG-86-Šk
Školní provedení (náhradní zapalovač a náhradní tělo granátu). Je určen pro průpravový výcvik vojsk v manipulaci a házení. Tělo granátu i zapalovač jsou černé barvy. Pro vícenásobné použití těchto granátů je určena souprava pro kompletaci URG-86-Šk, která obsahuje díly, které se při výcviku opotřebí a znehodnotí.

URG-86-Č
Ekonomická varianta tohoto ručního granátu má zabudován zapalovač s klasickou pouze časovou funkcí s dobou hoření zpožďovače 3,0 až 4,2 sekundy po odhození z ruky. Ostatní parametry mají stejné vlastnosti jako URG – 86.

REAKTIVNÍ PROTITANKOVÝ GRANÁT
RPG-75-M

RPG-75 je ruční bezzákluzová zbraň se zabudovaným kumulativním granátem pro jednorázové použití, určená k ničení tanků a další obrněné techniky. Má kumulativní účinek na homogenní pancíř minimálně 300 mm při mířené délce střelby na 300 m.
Zbraň má teleskopické uspořádání v transportní poloze s délkou 630 mm, v bojové poloze je délka zbraně 890 mm.

REAKTIVNÍ TERMOBARICKÝ GRANÁT
68mm RTG

Reaktivní Termobarický Granát může být efektivně použit v městském i členitém terénu. Umožňuje docílit podstatně vyšších koncových účinků než se standardní trhavinou. Nesrovnatelně vyšší je i zápalný a oslepovací účinek vytvářející při výbuchu ohnivou kouli a udržující rozsáhlé žhavé pásmo po několik desítek milisekund. Zápalný účinek je navíc podpořen laborací titanového plechu, který se po výbuchu trhá na samostatně hořící plíšky, zakládající ohniska požáru.

REAKTIVNÍ PROTITANKOVÝ GRANÁT
RPG-75-MP

Ruční bezzákluzová zbraň se zabudovaným granátem s kumulativním a zároveň termobarickým účinkem pro jednorázové použití.
Multifunkční RPG-75-MP s duálním účinkem využívá zároveň kumulativní a termobarický účinek. Principem duálního účinku je nalisována termobarická nálož na kumulativní, kdy nárazový hlavový zapalovač iniciuje rozbušku, která iniciuje obě nálože zároveň, čímž současně vzniká kumulativní a termobarický účinek. RPG-75-MP je určena pro ničení obrněné techniky (kumulativní účinek), opevnění a zodolněné cíle (kumulativní a termobarický účinek) a pro ničení živé síly protivníka (termobarický účinek). Zbraň má teleskopické uspořádání v transportní poloze s délkou 630 mm, v bojové poloze je délka zbraně 890 mm.